Philippe Thuriot – accordeon - Illuminations

Wanneer

  • zaterdag 28 maart 2026 van 20 tot 22 uur

Locatie

Kerk van Millegem
Sint-Antoniusstraat, 2520 Ranst

Illuminations

improvisaties op muziek van J.S.Bach

Als ik terugkijk, was mijn jeugd gevuld met dans op balavonden in het café van mijn ouders, “le Café du Village”, waar ik ook danste op het accordeon en de drums van mijn oom. In werkelijkheid is dit de manier waarop muziek mijn leven binnenkwam, ook al leidde het leren spelen van musette tot een gecompliceerde relatie met het accordeon, die ik aanvankelijk slechts als een feestinstrument zag.

Tijdens mijn puberteit ontdekte ik Bach in plaats van de rockbands waar mijn leeftijdsgenoten dol op waren,  gevolgd door een decennialange zoektocht naar muzikale schoonheid. Tijdens mijn studie in Kopenhagen verdiepte ik me in de hedendaagse accordeonmuziek en groeide de drang om te improviseren, wat leidde tot samenwerkingen met jazzmuzikanten zoals Maria Schneider, Bert Joris, het Brussels jazzorkest en het WDR jazzorkest.

Tegelijkertijd kwam dans – hoewel een ander soort dans – opnieuw naar boven door mijn werk met hedendaagse gezelschappen zoals Les Ballets C. de la B. Het zette me ertoe aan om nog meer te experimenteren met improvisatie, geïnspireerd door de fantastische dansers met wie ik samenwerkte.
Toevallig zijn mijn beide kinderen nu professionele dansers.

Dit project, “Illuminations”, verweeft al deze verschillende muzikale ervaringen, met verrassingen en improvisaties gebaseerd op Bachs werk. Ik herinterpreteer zijn muziek met moderne elementen en inzichten, en verzoen me uiteindelijk met de muziek uit mijn jeugd.

Dus de spontaniteit en het plezier dat ik in mijn jeugd kende, zijn in een nieuwe vorm terug in
“Illuminations”.

Philippe Thuriot

De Belgische accordeonist Philippe Thuriot staat al 30 jaar op het internationale podium. Na zijn afstuderen aan de Koninklijke Deense Muziekacademie in Kopenhagen onder toezicht van Mogens Ellegaard, nam zijn carrière een hoge vlucht. Hij toerde met Les Ballets C de la B, het internationale dansgezelschap van Alain Platel, en voerde daarmee La Tristeza Complice (1996) en Pitié (2008) op door heel Europa, de VS, Brazilië en Congo. Philippe Thuriot werd uitgenodigd om te spelen met orkesten zoals Oxalys, Het Collectief (Reinbert De Leeuw), Il Gardellino, Ictus, De Koninklijke Muntschouwburg (Patrick Davin), Klangforum Wien, en de HR en WDR jazzorkesten. Verschillende componisten schreven speciaal voor Thuriot een accordeonconcert: Dick Van der Harst, Peter Vermeersch en Dirk D’ase (in de Wiener Konzert-Verein).

Organisatie

vzw de Millegemvrienden
Herentalsebaan 155 , 2520 Ranst
Website
http://millegemranst.be/www/index.html

Leeftijd

vanaf 18
Naar top